• 08-06-2018
BAKAN YILMAZ, ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Odamızı ziyaret ederek yeni yönetime ve meclis üyelerine başarılar diledi.

Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, Sivas’ta eğitim yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Bakan İsmet Yılmaz, “Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için büyük bir mücadele verildi. Büyük bir mesafe kazanıldı. Ankara’da iş çok, evrak çok. Evrak evrak üstüne gelir. Sizin ki hep altta kalır. Mutlaka yatkından takip etmeniz lazım. Habip Soluk ve Valimize teşekkür ediyorum. 1. OSB’nin tarihine bakılsın. Kaç yılında yapacağız denildi. Kaç yılında bitti. Birde 2. OSB ne zaman konuşuldu, ne zaman başlandı. Buna bakılsın. Yapılan hizmet çok bariz bir şekilde görünüyor. Alt yapı ihalesi de yapıldı. Artık yatırımcılara yer tahsis edilmeye başlanacak. Hayırlı olsun.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde devletimizin yanındayız. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerinde ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize, memleketimize kim çivi çakıyorsa, kim hizmet ediyorsa bizim başımızın tacıdır. Yapımına başlanacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Demirağ OSB Sivas için çok büyük şans. Zati alinize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.  TSO olarak,  2. üniversiteyi sahiplenmek istiyoruz. Sonuna kadar arkasında olacağız. Ayrıca Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezini Sivas’ımıza kazandırmak istiyoruz. Şu an TOBB’un desteğiyle Teknoloji Lisesinin inşaatına başlandı. Sizlerin de desteğiyle projeyi bir bütün olarak kısa sürede tamamlanmak arzusundayız” dedi.

Bakan Yılmaz, herkesin bir eser bırakması gerektiğini kaydetti ve fuar alanı konusunda TSO’ya gereken desteği vereceklerini açıkladı.