• 31-07-2017
SİVAS, TÜRKİYE TARIMININ GÖZBEBEĞİ

Sivas Tarım Fuarı Tertip Komitesi Sivas Valisi Davut Gül´ü ziyaret etti. 24-27 Ağustos tarihleri arasında Sivas Fuar Alanı´nda bu sene 4´ncüsü düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Fuarı hazırlık çalışmaları kapsamında oluşturulan heyet Vali Davut Gül´ü makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen ziyarete Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Osman Yıldız, Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve fuar şirketi Genel Müdürü Özkan Çatmaz katıldı.

“VALİMİZE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başkan Hastaoğlu, Sivas´ta yüksek katılımla 3 yıldır başarıyla gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık fuarının dördüncüsünün hazırlıklarına başladıklarını belirterek, "Sivas Valimiz Sayın Davut Gül´ü fuar çalışmaları hakkında bilgilendirmek, görüşlerini ve olurlarını almak için tertip komitesindeki arkadaşlarımızla birlikte makamında ziyaret ettik. Valiliğimizin katkılarıyla 24-27 Ağustos tarihleri arasında Sivas Fuar Alanı´nda gerçekleştireceğimiz Tarım ve Hayvancılık Fuarı´na vermiş oldukları desteklerden dolayı Sayın Valimize heyetimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

“KURULACAK OLAN FUARIN ÖNEMİ BÜYÜK”

Sivas´ın Türkiye tarımının gözbebeği konumunda olduğunu belirten Vali Gül ise, "Sivas´ta nüfusumuzun önemli bir kısmı, geçimini tarımsal faaliyetlerden sağlamaktadır. Bunun yanında çok geniş ve verimli tarım arazilerinin işlenmesi yanında korunması da önem arz etmektedir. Bir tarım kenti olan Sivas´ın hak ettiği tarımsal potansiyele ulaşmasında kurulacak olan fuarın önemi büyüktür. Sivas´ı tarım sektöründe önemli bir merkez haline getirmek amacıyla, fuar alanında çevre düzenlemesi ve talep edilen eksikliklerin giderilmesi için valiliğimiz ve il özel idaremiz gereken çalışmayı yapacaktır. Bu yıl 4´ncüsü düzenlenecek olan Sivas Tarım ve Hayvancılık Fuarı´nın ilimiz ve bölgemiz açısından hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.