• 02-08-2017
SİVAS'IN DEĞERLERİ TANITILACAK

Sivas’ın sahip olduğu tarihi, kültürel eserleri ve sanayi ürünlerini tanıtmak amacıyla “Sivas Değerleri” fuarı düzenlenecek. Odamızın öncülüğünde Valilik, Belediye ve ORAN’ın destekleri ile fuar 7-10 Eylül tarihleri arasında Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek.

Özellikle Sivas’ta ve Organize Sanayi Bölgesinde üretilerek, dünyanın dört bir tarafına ihracat edilen ürünler bu fuarda sergilenecek. Şehirde farkındalık oluşturmak ve ekonomiye katkı sunmak amacıyla düzenlenecek fuar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, “Sivas’ımızı her alanda marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas’ta üretim yapan firmalarımız, onlarca ülkeye ürün satışı yaparak, ilimizi, bölgemizi ve ülkemize katma değer sunmaktadır. Otomobil yan sanayi, savunma sanayi, inşaat, gıda, kozmetik, mobilya, tekstil, çimento, mermer, travers başta olmak üzere birçok ürün Sivas’ta üretilerek, dünya pazarındaki yerini almaktadır. Bu ürünlerimizi ilimizde ve ülkemizde de tanıtımı yapmak amacıyla “Sivas Değerleri” fuarını düzenleyeceğiz” dedi.

Fuarın, yurt genelinde bölge hakkında farkındalık yaratarak, ticari işbirliklerin ve yeni yatırımların önünü açmak, yeni pazarlar ve yeni hedeflerin oluşmasına da katkı sunması hedefleniyor.

 

Sanayi ve ticaret önderlerinin, kurum ve kuruluşlarının yer alacağı organizasyonda ilimizin sanayi ve ticari profili belirlenecek. Sivas’ın sanayi ve ticaret rehberi katalog ve cd haline getirilerek, yurt geneline ve yurtdışı ticaret ateşelikleri ve müşavirliklerine gönderilecek.