• 28-09-2017
OSBÜK YÖNETİMİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etti. 

Aynı zamanda Konya Sanayi Odası Başkanı da olan Kütükçü, zirvenin ve mesleki eğitim projesi hakkında bilgiler verdi. Kütükçü, “Osman Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odalarını TOBB’da en iyi şekilde temsil ediyor. TOBB’da da birlikte çalışıyoruz. Mesleki Eğitim Zirvesi içinde Sivas’ta bulunuyoruz. Bağlı bulunduğumuz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 300 OSB’de 300 Teknik Kolej çalışmasına destek oluşturmak için OSB’lerimizin değerli yöneticilerini projeye dahil etmek istiyoruz. Amacımız bu farkındalığı oluşturarak, sanayicilerimizin taşın altına el koymalarını sağlamak. Bunun için en doğru ilin Sivas olacağına karar verdik” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ise OSBÜK yönetimini ve sanayicileri Sivas’ta ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Yıldırım, “Sivas’ı seçmenizden dolayı teşekkür ediyorum. Zirvenin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Ziyaretin ardından Sivas Valisi Davut Gül, Malatya Valisi Ali Kaban, Belediye Başkanı Sami Aydın ve OSBÜK heyetinin onuruna akşam yemeği düzenlendi.