• 02-10-2017
“KIZ KARDEŞİM” PROJESİ BAŞLADI

2017 eğitimlerine Denizli’de başlayan Kız Kardeşim Projesi; Rize, Konya, Muğla, Kars ve Erzincan’dan sonra Sivaslı kadınlar ile buluşuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı desteğiyle ve Odamız işbirliğiyle hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi’nin eğitimleri Odamızda düzenlenmeye başladı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara ulaşmaya devam eden ‘Kız Kardeşim’ projesinin 2017 yılı eğitimleri Denizli, Rize, Konya, Muğla, Kars ve Erzincan’ın ardından Sivas ile devam ediyor. Eğitimler, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Sivas İl Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle hayata geçiriliyor. 29 Eylül’de başlayan ve 11 Ekim’e kadar sürecek olan eğitimlere, projeye kayıt yaptıran 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlar katılabiliyor.

Proje kapsamında, katılımcıların kendilerini geliştirmelerine ve yetkinlik kazanmalarına destek olacak eğitimler veriliyor ve kadınların ekonomiye katılımlarının önünü açmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Kişisel gelişimin yanı sıra finansal okuryazarlık, dijital dünya ve kültürel yansımaları, stres yönetimi gibi konularda eğitim alacak olan katılımcılar, kendi alanlarında rol model olan ve ilham veren lider kadınlarla biraraya gelerek onların tecrübelerini dinleme fırsatı da yakalayacak.